Екологічне виховання учнів

Дата: 7 січня 2019 о 22:01, Оновлено 22 липня о 18:48

У школі проходять такі заходи з екології:

Гурток «Зелена економіка», який працює на базі Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4, провів місячник з екології в рамках міжнародних екологічних заходів, які припадають на листопад.

6 листопада – Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів.

Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів

5 листопада 2001 р. Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів. З учнями обговорювалось питання шкоди, яка наноситься навколишньому середовищу після їх закінчення, про необхідність вживати заходи з охорони спільного навколишнього середовища.
11 листопада – Міжнародний День енергозбереження.

Картинки по запросу 11 листопада – Міжнародний День енергозбереження картинки

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.
Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. Проблема енергозбереження набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища.
Вихованцями гуртка вивчалися питання енергозбереження та енергоефективності. Детально зупинилися на ощадливому використанні електроенергії в умовах домашнього господарювання, правилах та прийомах ощадливого використання електроенергії у побуті. Була розглянута нагальна проблема економії тепла. Для цього необхідно облаштувати своє житло так, щоб максимально зберегти тепло та заощадити свої гроші та ресурси.

Вихованці гуртка розібралися в понятті «енергоефективний або екологічний будинок», сформували рекомендації щодо заощадження ресурсів тепла.

15 листопада – День вторинної переробки.

Картинки по запросу 15 листопада – День вторинної переробки картинки

За останні 30 років людство витратило третину наявних на Землі ресурсів. З кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка. Тому таке важливе значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини.

Для залучення уваги громадськості, промислових структур, учнівської молоді до проблеми вторинної переробки відходів проводиться День вторинної переробки.

27 листопада – День без покупок.

Картинки по запросу 27 листопада – День без покупок картинки

Мета цього дня – звернути увагу на соціальні, економічні, екологічні та етичні наслідки сучасної культури споживацтва і дати зрозуміти людству, що крім товарів, у світі є багато більш цінних і цікавих речей.
Ця щорічна акція проводиться на знак протесту проти надмірного споживання в розвинених країнах, яке багато в чому нав'язане рекламою, а також проти нерівного розподілу матеріальних благ у світі.
Ця акція спонукала на жваве обговорення теми, дискусії, пропозиції та ідеї. Серед багатьох інших є і головна ідея – взяти участь у «Дні без покупок».
Підсумком місячника екології було проведення широкої інформаційної роботи: випуск стінної газети «еко інформ», проведення тематичних просвітницьких виступів вихованців гуртка серед однолітків – учнів 5-7класів школи. Виступи проходили у жвавому спілкуванні, бесідах, обміном думками.