Якщо ви вважаєте, що ваша дитина допитлива й розумна, якщо ви пов’язуєте майбутнє своєї дитини з інтелектуальною сферою – ми чекаємо на вас.
Інтелект - один із найдорожчих ресурсів сучасності. Щоб пересвідчитися, наскільки цінним є інтелект, достатньо переглянути інформацію про галузі, що найбільш динамічно розвиваються: інтернет-проекти та телекомунікації, ринок програмних продуктів, високотехнологічне виробництво.
Розуміння необхідності створення спеціальної системи освіти для дітей і молоді прийшло сьогодні і в Україну, а саме виховати інтелектуальну еліту нації. Науково-педагогічний проект «Інтелект України» ввібрав усе найкраще з відомих педагогічних проектів та спрямовується на реалізацію «Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю» і передбачає створення системи виховання інтелектуальної еліти нації, без якої розв’язання складних завдань держави є неможливим. У межах даного проекту здійснюється комплексний педагогічний експеримент Всеукраїнського рівня.
Науково-педагогічний проект «Інтелект України» ввібрав усе найкраще з відомих педагогічних проектів та спрямовується на реалізацію «Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю» і передбачає створення системи виховання інтелектуальної еліти нації, без якої розв’язання складних завдань держави є неможливим. У межах даного проекту здійснюється комплексний педагогічний експеримент Всеукраїнського рівня.
Науковий керівник проекту – Гавриш Ірина Володимирівна, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і методики професійної освіти Харківського національного університеті імені Г.С. Сковороди. Наукові консультанти Проекту Бех І.Д, доктор психологічних наук, директор Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук і інші видатні педагоги сучасності.
Він реалізується в початковій школі на базі державних програм із різних навчальних дисциплін. До проекту розробники пропонують власний навчально-методичний комплекс (підручники – зошити з друкованою основою – посібники для вчителя), забезпечений комп`ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами).
Мета всеукраїнського науково-методичного проекту «Інтелект України» - впровадження в освітній простір України системи пошуку, розвитку та педагогічної підтримки інтелектуально здібних дітей та учнівської молоді.
Нормативна база проекту – накази Міністерства освіти і науки України № 1218 від 30.12.08 р. та № 898 від 28.09.09 р. Наказом № 925 від 04.10.10 «Про розширення бази експериментального впровадження науково-педагогічного проекту «Інтелект України» надано статус експериментального загальноосвітнього навчального закладу всеукраїнського рівня Харківській гімназії № 144.
Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект мав медико-психолого-психіатричний супровід провідних вчених Інституту здоров’я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого – втоми, втрати цікавості. Крім обов’язкових уроків фізичної культури, кілька разів впродовж кожного уроку учні беруть участь в музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовують релаксуючі елементи.
Цей проект дає комплекс знань, умінь, навичок для всебічного розвитку особистості. Для успішної реалізації проекту потрібно залучати батьківські кошти, на які будуть закуповуватись на кожний навчальний предмет диски, на яких дається електронний супровід для кожного окремого уроку, враховуючи всі досягнення психологічної та педагогічної науки. Для кожної дитини щомісячно надаватимуться спеціальні зошити, підручники. Проект розрахований на середнього та сильного учня. У будь-якому разі лише вчитель керує навчально-виховним процесом в класі, що не зрозуміло – можна повторити ще раз, зупинитись на складному.
Популярні питання
Чи зможуть діти, які навчались у молодшій школі в експериментальних класах, нормально адаптуватися до навчання за стандартною програмою у середній школі? Планується поширення проекту на середню та старшу школу?
Поширення програми на середню й старшу школу є обов’язковою умовою реалізації проекту «Інтелект України». У кожній школі, яка є учасником науково-педагогічного проекту, школярі зможуть продовжити навчання за програмою «Інтелекту України» до випускного класу. У випадку ж переходу дитини з проектного класу до іншого, в т.ч. через сімейні обставини, переїзд тощо, дитина легко зможе увійти в навчальний процес і навіть з певною імовірністю матиме переваги, використовуючи набуті навички та вміння.
Хто зможе замінити вчителя експериментального класу на час її хвороби або відсутності з інших причин? Наскільки повноцінною може бути така заміна?
В разі відсутності вчителя на декілька днів, його зможе замінити будь-який інший вчитель, а у випадку, коли передбачається відсутність на довший період, той вчитель, який його заміняє, проходить спеціальну підготовку з викладання предметів по програмі «Інтелект України».
Як дитина, що була відсутня в школі понад місяць через хворобу, може наздогнати однокласників за програмою «Інтелект України»?
При навчанні за будь-якою програмою, пропуск дитиною занять понад місяць є серйозною проблемою, для подолання якої необхідна допомога як вчителя так і батьків. За можливості занять вдома, учень забезпечується необхідними навчальними матеріалами, в тому числі, засобами наочності, дисками. Батьки, які перебувають з дитиною вдома, отримують консультацію вчителя. Після одужання учня, вчитель зобов’язаний приділити особливу увагу дитині з тим, щоб вона наздогнала своїх однокласників.
Чи навчаються діти роботі на ПК у першому класі? Якщо так, то як саме проходять заняття? Якщо ні, то з якого класу передбачені уроки інформатики?
У першому класі робота з комп’ютером не передбачається. З другого класу вже планується введення дисципліни «Сходинка до інформатики». Діти займатимуться в підгрупах, вивчатимуть принципи роботи з інформацією, повідомленнями, даними, навчаться елементарних операцій з текстами й графічними об’єктами, роботи в Інтернет і з електронною поштою, створенню невеликих презентацій та інше. Передбачається один урок на тиждень з безпосередньою роботою на ПК не більше 15 хвилин за урок.
Моя дитина навчається в звичайному класі, але ми б хотіли перейти до проектного. Чому цього не можна зробити? Адміністрація школи нам відмовляє.
Справа в тому, що при навчанні у проектних класах, використовуються спеціальні прийоми та методики. Якщо Ваша дитина з самого початку разом з іншими учнями не набула певних навичок, навіть індивідуальні заняття з вчителем не дозволять їй комфортно увійти у навчальний процес. За висновками фахівців, які здійснюють медико-психолого-психіатричний супровід проекту, перехід у проектні класи можливий не пізніше початку другої навчальної чверті. Інакше всі переваги навчання у проектному класі будуть нівельовані психологічним станом дитини, яка не зможе повноцінно увійти у навчальний процес і ефективно працювати на уроках нарівні з іншими учнями.
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.