Історія закладу

Дата: 4 січня 2019 о 14:09, Оновлено 5 січня 2019 о 19:24

Освітній заклад засновано в 1953 році. Спочатку це була Тарасівська 7-річна школа, яку було відкрито на 270 місць. Складалася вона з двох будівель, одна будівля знаходилася у селі Тарасівка, а друга - в Боярці (теперішня Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №4). Першим директором школи була Шепеленко Ірина Гнатівна.

У 1956 році у зв’язку із скороченням в лавах армії багато людей оселилося на землях теперішньої нової Боярки. Це були переважно колишні військові, які стали клопотати про відкриття школи з російською мовою викладання.

З 1957 року почали відкриватися класи з російською мовою навчання. Директором в той час була Марія Карпівна Бондаренко.

З того часу школа стає російською. Сьогодні це єдиний навчальний заклад у місті, де є класи з російською мовою навчання.

1963-1964 рр. директором школи був Герасимюк Микола Кондратійович.

1965-1970 рр. директором школи був Іцковський Григорій Ісакович.

Завдяки клопотанню Г.І.Іцковського школу розбудовують, прибудувавши додаткові приміщення, вдвічі більші, ніж були раніше.

На початку 70-х років школу очолювали: Габелок Валентин Антонович, Нікітенко Анатолій Іванович, Мазнєва Марія Петрівна.

З 1973 до 1985 року директором школи був Олександр Климович Турчин.

Свого часу в школу приїжджало багато делегацій із різних країн світу, зокрема з Канади, США, Мексики, Куби, Бразилії, Аргентини, Чилі, Англії, Німеччини, Італії, Польщі та ін.., оскільки вона була зразковим закладом району.

У 1985 році частина педколективу разом з директором Турчиним О.К. переходять у нову Боярську ЗОШ № 5, а поновлений колектив Боярської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 очолює Радчук Віктор Кирилович.

З 2000 року школу очолює Пекур Валентина Костянтинівна, яка пройшла шлях від учениці, вчителя, завуча до керівника закладу освіти. Школа виростила свого директора, сучасного, якого потребує сьогодення.

Сьогодні в школі навчається 649 учня у 26 класах, яких виховують і навчають 52 вчителя, з них: 4 методисти, 10 - старших учителів, 20 - вищої категорії, 6 - першої категорії, 4 - другої категорії, 19 - учителів-спеціалістів. Організовують і направляють роботу педагогічного колективу заступники директора з НВР: Шелтушева К.С., Сивоконь О.І., Юрчук О.В.

Педагогічний колектив працює над проблемою «Створення психологічних умов для підвищення рівня навчальних досягнень і формування активності та загальної культури учнів».

В школі постійно ведеться соціально-психологічний супровід учнів, вчителів та батьків.

Окрасою колективу є люди. 47 років працює у школі вчитель-методист Н.Ф.Бурда, понад 30 років викладають вчителі: В.К.Пекур, К.С.Шелтушева, Т.В.Еверт, Н.Й.Данилюк, О.В.Корж, Л.А.Камєнєва, Г.О.Титик, Т.С.Гудзь, Л.Б.Гиря. Вкладаючи у своїх вихованців душу і серце, вони завжди були прикладом для наслідування. Тож не випадково, що випускники обирають професію педагога і сьогодні працюють у рідній школі Л.П.Ковальська, Ю.Г.Грінченко, Т.В.Погребна, С.Є.Сумцова, С.А.Ляденко, О.О.Солодович.

У 2013 році школа відсвяткувала свій 60-річний ювілей.

З вересня 2012 р. школа почала працювати у рамках Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Інтелект України».

У вересні 2016 р. почала роботу в рамках Міжнародного проекту «Творча співпраця» асоціація «Творчі зв’язки» - Литва, «YMCA України», «Театр переселенця» та учнів 9-х класів при підтримці Міністерства закордонних справ Литви.