Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 31 людина

Звіт про роботу гуртка "Зелена економіка"

Дата: 17 квітня 2019 о 05:25, Оновлено 22 липня 2020 о 16:00
Автор: Пекур В. К.

Звіт

про роботу гуртка "Зелена економіка"

Світлини

Учнівське об’єднання «Зелена економіка» районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник  Малишева Т.В.) шостий рік поспіль працює на базі Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №4.

Термін «зелена» економіка» – напрям в економічній науці. Це нова модель економічного розвитку, суть якої полягає у скороченні масштабів екологічної деградації, створенні сприятливих умов для соціального розвитку з метою гарантування екологічної та енергетичної безпеки, протидіям змінам клімату. Знання такого змісту необхідні учням в контексті освіти сталого розвитку.

Мета програми – дати вихованцям знання і розуміння того, що економіка є залежною від природного середовища, в межах якої вона існує і є її частиною; розуміння особистістю цілісності та єдності природного та соціального життя; сприяти зміни векторів впливу учнів на навколишнє середовище.

Важливим є формування ключових компетентностей у підростаючого покоління, формування екоцентричного мислення, орієнтованого на стале майбутнє та відповідні життєві цінності і пріоритети.

         Зміст роботи сприяє формуванню власної системи цінностей, форм екологічно доцільної поведінки та стилю життя, в основі якого лежить екоцентричний світогляд. Передбачено доступність  завдань, що ставляться перед учнями; єдність змісту із повсякденним життям дітей.

         Роботу гуртка, насамперед, орієнтовано на пробудження в учнів зацікавлення до висвітлюванних екологічних проблем, активізацію учнівської творчості для їх розв’язання. Діяльність учнів спрямовано в площину практичної роботи як однієї  з форм соціалізації. Організація цікавих екологічних справ, природоохоронної діяльності,  участь учнів у дослідницькій, пошуковій роботі.

Пріоритетом є особистісно-орієнтована освіта, оскільки передбачає роботу дітей за  індивідуальними міні-проектами. Такий підхід  дозволяє розширити індивідуальне поле діяльності кожного учасника проекту, посилити його екологічну культуру  та освіту.

Програма насичена різноманітними формами та методами практичної роботи індивідуального характеру: самостійна робота з фаховою літературою, збір тематичної інформації, проектна діяльність, власний план дій для вирішення того чи іншого екологічного проблемного питання, тощо.

Діти та учнівська молодь мають розуміти, що їхня повсякденна поведінка побутового характеру на пряму впливає на майбутнє життя світу, що змінивши її на екологічно доцільну, соціально адаптовану, вони сприяють стабільності та гідному життю майбутніх поколінь. Одним із головних напрямів роботи гуртка є інформаційно-просвітницька робота екологічного змісту.

Діяльність учнівського об’єднання «Зелена економіка» має свою модель: вона складається з міні-проектів та акцій, які охоплюють основні екологічні та природоохоронні місцеві проблеми. 

До окремих екологічних заходів залучаються учні школи та вчителі.

Проведено наступні еколого-натуралістичні заходи.

В учнів є чітке розуміння необхідності ощадливого використання природних ресурсів, зокрема енергоресурсів.  Проводились тематичні бесіди з учнями школи, де учасники творчої екогрупи демонстрували на власних прикладах уміння розпоряджатися ресурсами, перспективи деяких змін у власній поведінці та стилі життя у напряму формування еколого-зорієнтованої поведінки повсякденно-побутового характеру, що є однією з умов переходу країни до сталого розвитку.

Учениця Кацапир Сніжана підготувала науково-дослідницьку роботу «Шляхи заощадження енергоресурсів у процесі домашнього господарювання».  Сніжана та Анна Коржова взяли участь у конкурсі «Молодь Київщини за «зелену» економіку», який проводив економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Кацапір Сніжана  виборола  І  місце за свою роботу. Анна Коржова  одержала грамоту  за креативність  та творчий підхід у підготовці  роботи: «Ландшафт міста Боярка як фактор якості  життя громади».

 Учениці були запрошені на Міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених: «Зелений бізнес: життя заради майбутнього». Організатори  – українсько-німецька кафедра екологічного менеджменту і підприємництва  економічного факультету  Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  німецьке товариство міжнародного співробітництва.

У нашому місті є екологічна проблема: восени спалюють опале листя, навесні – торішнє листя і траву. Було реалізувано еколого-просвітницький міні-проект: «Місто без диму». Розбиралися в негативних наслідках спалювання опалого листя та побутового сміття. Ознайомились з нормами чинного законодавства з цього питання. Підготували інформацію для учнів школи. Закликали всіх громадян міста не спалювати листя, піклуватися про здоров’я довкілля та своє власне здоров’я! Вихованці учнівського об’єднання «Зелена економіка» та учні сьомих класів школи вийшли з ініціативою – започаткувати проект: «Компостуй опале листя».

Екогрупа провела природоохоронні акції:  «Батарейкам – утилізація» та «Здай кришечку». Провели тренінг «Збери свій лан-бокс» в рамках міні-проекту «За своє здоров’я відповідаю сам».  Учасникам тренінгу презентували якісну, безпечну та корисну їжу для дитячого організму в натуральному вигляді.

Традиційно проводиться в школі природоохоронна акція «Збережи ялинку», спрямована на попередження незаконного вирубування хвойних дерев, на формування громадської думки щодо поміркованого підходу до цього атрибуту новорічного свята. Привернути увагу широких верст населення, особливо дітей та учнівської молоді,  до проблеми передноворічного вирубування хвойних дерев; формування екологічного світогляду та доцільної екологічної поведінки людей,  виховання ціннісного ставлення школярів до природи, розвиток творчих здібностей, винахідливості, естетичного відношення учнів до оформлення власного помешкання під час Новорічних та Різдвяних свят.

Взимку активізували допомогу зимуючим птахам. Включилися  у роботу над екологічним міні-проектом «Допомога зимуючим птахам  Залучили учнів школи до масової підгодівлі птахів не тільки на шкільному подвір’ї, а й парках, садах, садибах.

На весні традиційно проводиться природоохоронна акція «Первоцвіт» з метою привернути увагу до проблеми охорони та збереження ранньоквітучих лісових рослин.

Сьогодні Україна є лідером накопичення твердих побутових відходів,  адже швидкість утворення їх значно перевищує швидкість утилізації. Актуальною  ця  проблеми є й для Боярки.

Почали з вихованців гуртка «Зелена економіка» та учнів школи в рамках міні-проекту: «Сортуй сміття». Одержали знання та практичні навички щодо правил сортування побутового сміття. Це дало можливість провести масштабну просвітницьку екологічну роботу на локальному рівні:  провели майстер-клас із сортування побутового сміття та зменшення його об’єму, підготували стенд з даної тематики, провели тренінги з учнями нашої школи щодо сортування побутових відходів.

Вихованка учнівського об’єднання «Зелена» економіка» Курашкевич Дар’я підготувала науково-дослідницькую роботу на тему: «Україна без сміття. Сортуй заради майбутнього». Одержала І місце у районному конкурсі  «МАН – юніор».

         Взяли участь у  районному конкурсі екологічних проектів «Збереження ландшафтного біорізноманіття». Наші учні презентували два проекти: «Дослідження озеленення міста Боярка» та «Збереження хвойних ландшафтів», вибороли ІІ та ІІІ місця.

         Провели акцію «Екологічна торбинка» з метою мінімізації використання поліетиленових пакетів як забруднювачів довкілля.

         Були активними учасниками конкурсу агітбригад. Підняли питання щодо охорони водойм міста Боярка, запропонував виставу «Пригоди річки Притворка». Одержали ІІІ місце.

         Важливим напрямом стала інформаційно-просвітницька  робота про стан довкілля, особливо на локальному та регіональному рівнях.  Проводяться тематичні бесіди, систематично випускається  листок «еко-інформ».

Досягнення учнів в проведеній роботі свідчить про результативність в екологічній просвіті та вихованні їх екокультури. Пропаганда охорони природи серед однолітків та дорослих, яка ведеться на уроках та в позаурочний час, вже говорить про свідомо спрямоване та бережливе ставлення дітей до природи; усвідомлення себе, як частинки навколишнього світу.

 Ставши, в недалекому майбутньому, дорослими – вони застосують надбані в школі ази екологічної культури через сфери своєї подальшої професійної діяльності і передадуть знання і любов до Природи своїм дітям.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.